O autorze
Żbik w warszawskiej Alkopoligamii, Wcześniej ART&PR Manager Centrum Artystycznego Sen Pszczoły oraz project manager Fundacji XIX Dzielnica Kreatywności. Organizator wydarzeń kulturalnych, np. Wielkiego Antykwariatu. Kocha Olę.

Nowy festiwal - Kazimiernikejszyn!

http://www.kazimiernikejszyn.pl/
"Wyobraź sobie żywiołowe koncerty, czysta petarda, żadnego zamulania, grane przez muzyków którzy nade wszystko cenią zabawę i kontakt z publiką. Dodaj pełen chill nad rzeką, w lesie i Kazimierskich wąwozach, z hamakami, leżakami, „domkami” na drzewach i masażami w kilku technikach."

Pod koniec kwietnia zacząłem planować wakacje. Mój budżet w tym roku nie pozwoli mi zapewne na dalekie wyprawy, podróżowanie latającym dywanem i inne kosztowne rozrywki, ale doświadczenie nauczyło mnie, że jeśli włożyć w przygotowania trochę energii, da się wakacje zapełnić przygodami kosztem niewielkim. Efekt potrafi być niesamowity. Zacząłem szukać. W wstępnych założeniach pojawiły się np. Bałkany gdzie można niedrogo podróżować, czy Gruzja, gdzie można za niewielki pieniądz przeżyć. Dosyć szybko okazało się jednak, że przygody czekają na mnie bliżej niż się spodziewałem. Koleżanka podesłała mi link do oficjalnej strony nowego festiwalu - Kazimiernikejszyn. Kliknąłem i po chwili zbierałem szczękę z podłogi, genialny pomysł!Festiwal odbędzie się w Kazimierzu Dolnym, startuje 11 lipca w piątek. Elementów do zachwycania się jest tyle, że nie wiem od czego zacząć. Może zacznę od tego, z czym wcześniej się nie spotkałem. Jeśli jesteś osobą aktywną, lubiącą sport, bądź jesteś wolontariuszem - za karnet (który i bez zniżek nie jest kosztowny) zapłacisz mniej. "Organizatorzy informują, że przewidziano zniżki na bilety dla wolontariuszy pracujących w trzecim sektorze. Rabat będzie można zdobyć także dzięki przejechaniu rowerem 140 km, przejściu pieszo 33 km lub przebiegnięciu 13,33 km w drodze na festiwal." Wiemy już dwie bardzo ważne rzeczy - super lokalizacja i nieduży koszt. A co na miejscu?

Łąki Łan, VooVoo i Trebunie Tutki, Lao Che, Dziady Kazimierskie, Gooral, Mitch&Mitch, Ifi Ude. To tylko niektórzy z wykonawców. Jeśli je znacie, to możecie sobie wyobrazić, co będzie się działo na Kazimiernikejszyn. Gdybyście jednak o żadnym z tych zespołów nie słyszeli, to krótko powiem, że to jeden z najbardziej energetycznych i pozytywnych line-upów jakie widziałem!
Ale mimo tego wyjątkowego zestawienia artystów, to nie line up ostatecznie mnie przekonał do Kazimiernikejszyn. Wydaje mi się, że to idealna alternatywa dla osób, które nie mogą się odnaleźć na przepełnionych Open Air Festival czy Woodstocku (ale też ciekawe przeżycie dla osób, które te wielkie festiwale odwiedzają). "W tak pięknych okolicznościach przyrody" poza muzyką, będzie można odpocząć w "Strefie Bez Zasięgu" - "Znajdą się w niej hamaki, leżaki, a odwiedzający będą mogli skorzystać też z plaży nad przepiękną w tym miejscu Wisłą. W Strefie można będzie spędzić czas sam na sam z naturą oraz wyciszyć się i zrelaksować na specjalnie przygotowanych do tego celu platformach na drzewach." Nie wiem jak z wami, ale moja wyobraźnia już zaciera ręce! Mało? "Dodatkowo dostępni na miejscu masażyści zadbają o pełen komfort szczęśliwych posiadaczy Karnetów Petarda." Tu poruszę kolejną kwestię - nazwy. Nazwa festiwalu, nazwy atrakcji i karnetów - wszystko to sprawia wrażenie, że kupując bilet czuję, że angażuje się w coś - za przeproszeniem - zajebistego. Że to coś więcej niż zapłać - przyjedź posłuchać - wyjedź. Głównym organizatorem jest Włodek Dembowski, wokalista Łąki Łan, Dziadów Kazimierskich, November Project, Czessbandu i Funkastic, którego kojarzę z Warszawy, gdzie np. wraz z Czessbandem i Stowarzyszeniem Barwy Kultury uczą seniorów śpiewu i wspierają ich podczas koncertów. Krócej - jest to człowiek z pasją, energią i zaangażowaniem.Będzie też sport. Kazimierski Triathlon, kanioning, bubble football - chcecie wiedzieć co to za dyscypliny? Wchodźcie na oficjalną stronę festiwalu: http://www.kazimiernikejszyn.pl/

Podsumowując - w Polsce mamy nowy festiwal. Organizowany przez zajawkowiczów, dla wszystkich którzy lubią naturę, dobrą zabawę, niezobowiązującą, ciepłą atmosferę. Będę tam na pewno, wam polecam zapoznanie się z materiałami organizatorów, które wierzę, przekonają Was bardziej i szybciej niż najdłuższy i najbardziej elokwentny artykuł:) Program broni się sam!

Strona Festiwalu
Fanpage Festiwalu
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...