O autorze
Żbik w warszawskiej Alkopoligamii, Wcześniej ART&PR Manager Centrum Artystycznego Sen Pszczoły oraz project manager Fundacji XIX Dzielnica Kreatywności. Organizator wydarzeń kulturalnych, np. Wielkiego Antykwariatu. Kocha Olę.

Raper, który nienawidzi ludzi? Tylko z pozoru.

Foto: Aleksander Żurkowski
Foto: Aleksander Żurkowski http://alkopoligamia.com/
Zbliża się premiera "Niepotrzebne skreślić", debiutanckiej płyty LJ'a Karwela - artysty reprezentującego stołeczną Alkopoligamię. W zeszłym tygodniu premierę miał pierwszy singiel wraz z teledyskiem. Przy klipie jak i premierze albumu mam przyjemność pracować, więc się pochwalę aktualnymi efektami. Jest czym, bo Krzysztof Karwel to raper niezwykle wszechstronny i utalentowany, który jak mało kto zasługuje, by dotrzeć do szerszej publiczności.

Mniej więcej dwa lata temu demo Krzysztofa Karwela dotarło do Alkopoligamii. Wbrew błędnemu stereotypowi (piszę to jako zachętę dla początkujących raperów/wokalistów/producentów), że nagrania młodych twórców wysyłane do uznanych wytwórni lądują w koszu, utwory LJ'a (czyt. eljota) zostały wysłuchane z uwagą. Mes nie miał wątpliwości, że ma do czynienia z raperem o dużym potencjale. Został wykonany pierwszy telefon, a niedługo później Alkopoligamia postanowiła zrobić Krzysztofowi małą niespodziankę - Mes wraz ze Stasiakiem pojechali do Moniek, jego rodzinnego miasta, by się poznać i porozmawiać o ewentualnej współpracy.

Od tego czasu trochę wody w Wiśle upłynęło, a Karwel mieszka w Warszawie i za niecały miesiąc wydaje oficjalny debiut. To były dwa lata ciężkiej pracy nad rozwojem, szukania odpowiednich producentów, pisania, nagrywania, dopieszczania. Kilka mniejszych projektów po drodze, jak chociażby wydany również nakładem Alkopoligamii "Klaser", czy zwrotki na albumie "Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki". Teksty LJ'a od początku były bardzo osobiste, szczere do bólu, pozbawione pustych zwrotów tak częstych w dzisiejszym rapie. Krzysztofowi nic w życiu nie przyszło łatwo - pracował jako sanitariusz w karetce pogotowia, kasjer, magazynier a nawet administrator portalu erotycznego. Historii do opowiedzenia jest mnóstwo."Nienawidzę ludzi", to pierwszy singiel promujący debiutanckie wydawnictwo. Może się wydawać, że to grubiańskie wywyższanie się - nic z tych rzeczy. Fałszywość ludzi z pozoru życzliwych, lgnięcie do sukcesu a odchodzenie w kryzysie, "mądre rady" wszystkich dookoła - to sytuacje które przytrafiają się większości ludzi, a jeśli chodzi o rap - chyba jeszcze nikt nie opowiedział o tym w taki sposób jak Karwel. Za produkcję odpowiadał Szogun, znany z bogatych, klimatycznych aranżacji (tutaj dodatkowo wspierany gitarą Maćka Barskiego). Charakter utworu wzmacnia teledysk reżyserowany przez Witolda Michalaka, którego treści nie będę zdradzał, do zobaczenia poniżej.Premiera całego albumu już 24 października. Dostępna jest już tracklista oraz okładka. Chwalę się, ponieważ uważam, że siedzenie cicho i czekanie, fałszywa skromność, gdy pracuje się przy czymś naprawdę wartościowym to złe podejście. Nie pochwalam również sponsorowania artykułów, bo oszustwo jest złe. Z czystym sumieniem przekazuję więc prosty komunikat - w Alkopoligamii kończymy przygotowywać premierę świetnego albumu, sprawdzajcie!

Tracklista albumu "Niepotrzebne Skreślić":


1. Jeden
2. Gdzie Są Moje Maupy
3. Nienawidzę Ludzi
4. Poczuć Wolność (feat. Kuba Knap, Gruby Józek)
5. Nie Ważne (feat. Flow)
6. Tony (feat. Ten Typ Mes)
7. Twój Hero' (feat. Ryfa Ri)
8. Zdolna Półka
9. Od Początku
10. Sąsiedzi (feat. Fifer)
11. Kontroluj Gadkę
12. Rafał
13. Każdy Z Nas
14. Małpie Miasto

https://www.facebook.com/LJKarwel
https://www.facebook.com/alkopoligamiacom
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...